adana bilgisayar güncelleme

  • 0

adana bilgisayar güncelleme

Category : Adana bilgisayar

Bios Nedir? 

BİOS, bilgisayarınızın ana kartı üzerinde bulunan çok küçük bir aksamdır. Ancak işlev olarak bakıldığında bilgisayarın temel parçalarından biridir. En basit haliyle bilgisayarınızın açılışı sırasında yapılması gerekenleri gerçekleştirir, denetler ve ayarlamaları yapar. Saat ve tarih ayarları, klavye ayarları, dokunmatik mouse ayarları, usb hızı, güvenlik ayarları gibi birçok ayar BİOS ayarlarında yapılır.

BİOS Şifresi Oluşturma

Bilgisayarınızın donanım ayarlarının sizin bilginiz dışında değiştirilmemesi için kullanılan BİOS şifresi, unutulduğu takdirde   kullanıcı için çok can sıkıcı olacaktır. Bu  durumda Adana laptop tamir servisi tarafından kısa sürede BİOS Şifresi kırılarak yeni şifre oluşturmanız sağlanır.

BİOS Neden Önemli?

BİOS’un donanımlarınızı etkileyen ana parçalardan biri olduğundan bahsettik. BİOS ile ilgili BİOS şifre kırma da dahil gerçekleştirilecek tüm işlemler bilgisayarınız için hayati öneme sahip olup, yanlış bir uygulama parçalara zarar vermenin ötesinde bilgisayarı kullanılamaz hale getirebilir. Maddi ve manevi zarara neden olmamak için Adana laptop tamir servisi ekibimiz ile iletişime geçmeniz halinde uzman ekibimiz kısa süre içerisinde tarafınıza gereken teknik desteği sağlayacaktır.


Leave a Reply