Adanada bilgisayar formatlama

  • 0

Adanada bilgisayar formatlama

Category : Adana bilgisayar

Bilgisayarlarınız neden formata ihtiyaç duyar?

Bilgisayarlarda tıpkı insanlar gibi zamanla yavaşlar. Kurulan bazı programlar, bilgisyarınıza bulaşan virüsler bilgisayarınızı kullanamayacağınız duruma getirebilir.

Ne Kadar Aralıklarla format atılmalıdır?

Bilgisayarlar işimizi kolaylaştıran, oyun oynadığımız, internette gezindiğimiz, zamanımızın çoğunu geçirdiğimiz en önemli araçlar. Bilgisayarın işlemcisi (CPU) verdiğiniz her komutu yerine getiriyor. Ancak verdiğiniz komutları yerine getirirken bazı çöp dosyaları oluşur ve bu dosyalar bilgisayarınızın hafızasında gereksiz yer kaplayarak bilgisayarınızın yavaşlamasına ve daha fazla ısınmasına ve sonuçta kullanılamayacak duruma gelmesine yol açar.

Adana bilgisayar formatlama için bilgisayarınıza virüs bulaşmasını beklememek gerekir. Zaman içerisinde oluşan çöp dosyalar uzun vadede bilgisayarınızdan aldığınız verimi yok seviyeye çekecektir. Bunun önüne geçmek için 6 ayda yada yılda 1 kez format atılmalı ve işletim sisteminiz yeniden kurulmalıdır.

 Format Ne Zaman Atılmalı?

1. Bilgisayarınızın güç düğmesine bastığınızda siyah yada mavi bir ekranla karşılaştıysanız yukarıda belirttiğimiz işletim sisteminden yani CPU’dan kaynaklı bir sorun var demektir ve ​​​​​​​Adana bilgisayar formatlama yapılarak işletim sisteminin yeniden kurulması gerekir
2. Bilgisayarınızın güç düğmesine bastınız ancak hiç bir ekran gelmiyor ise bilgisayarınızdaki bir kablo kopmuş, yırtılmış olabilir bazende sadece temassızlık söz konusudur. Teknik arızaya işaret eden bu durumda ister bilgisayarınızı
Adana bilgisayar
 tamiri  için servisimize getirin, isterseniz biz gelerek yerinde servis hizmeti sağlayalım. Bilgisayarınızda ki teknik arızanın teşhisi konulur, tarafınıza gerekli bilgilendirme ve sağlanacak hizmetler anlatılarak işe koyulalım.
3. Yaptığınız bir takım işlemler sırasında bilgisayarınızın işletim sistemini bozmuş olabilirsiniz. Bu durumda format atılmasını gerektebilir.
4. Sistem dosyaları bilgisayarınıza virüs bulaşmasıda yine format atılmasını gerektiren  sistem dosyalarının hasarına neden olan bir durumdur. Adana bilgisayar formatlama için uzman ekibimizle iletişime geçmeniz yeterli.


Leave a Reply